Адреса: 03041, м. Київ, вул. Генерала Родімцева, 19, корп. 1, кімн. 23.
Тел.: (044) 527-82-68
Електронна пошта: horse_chair@twin.nauu.kiev.ua
Завідувач кафедри:
Скоцик Віталій Євстафійович
кандидат сільськогосподарських наук, доктор економіки
Кафедра конярства заснована 1 червня 1994 року. Зумовлено було це тим, що спеціалістів з конярства не готував жоден з 14 зооінженерних факультетів України. У 2012 році згідно наказу ректора № 730 від 31.08.2012 року кафедра конярства була перейменована на кафедру конярства та кіннозаводства, а пізніше на кафедру конярства, кіннозаводства та економіки тваринництва.
Першим завідувачем кафедри був проф. Гопка Б.М., згодом її очолювали: Глушак І.І. та Гончаренко І.В.
Професор, канд.с.-г. наук Гопка Б.М.
Доцент, канд. с.-г. наук Глушак І.І.
Доктор с.-г. Гончаренко І.В.
В період з 1921 по 1930 рр. у складі Київського ветеринарно-зоотехнічного інституту існували кафедра конезнавства з кіннозаводством, яку очолював магістр С.П. Амітров та кафедра кування і копитних хвороб, якою завідував магістр К.П. Шевандін.
До структури кафедри входить навчально-науково-виробнича лабораторія конярства, заснована у жовтні 1967 року з метою поліпшення практичної підготовки фахівців і розвитку кінного спорту серед студентів. В лабораторії утримується близько 40 коней дев’яти порід і дві породи поні – шетлендські та ютландські. Більше 25 років лабораторію очолює А.В. Скабард, яка є суддею міжнародної категорії з конкуру. За час існування лабораторії підготовлено 31 студент-розрядник з кінного спорту, виграно 38 перших та призових місць в змаганнях кіннотників України та інших держав. Щорічно на кінно-спортивній базі університету проводяться змагання за Кубок Дарлінга та відкрита першість НУБіП України.
Наукова робота кафедри спрямована на вивчення генеалогічної структури сучасного поголів’я чистокровної верхової та орловської рисистої порід, поліморфних систем крові шетлендських поні та молочної продуктивності кобил новоолександрівської ваговозної породи. Видано рекомендації щодо ведення централізованого обліку в племінному конярстві та підвищення відтворної здатності рисистих кобил, а також підручники, практикуми, посібники та методична література з дисциплін, які викладаються на кафедрі.