Приветствую Вас Гість | RSS
Регистрация | Вход

Темы для Юкоз

Поделиться

Форма входу

Пошук

Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування
Вам подобається наш Факультет ? ?

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостів 1
Користувачів 0

Бджільництва   Співробітники кафедри

Адреса: 03041, Київ, вул. Затєвахіна, 8, Голосіївська навчально-дослідна пасіка.

Тел.: (044) 527-80-71

Електронна пошта: k_pchela@ukr.net

Завідувач кафедри (в.о.):
Лосєв Олексій Михайлович

кандидат сільськогосподарських наук, доцент

 

Створенню кафедри передувала багаторічна плідна навчальна і наукова робота, започаткована В.А. Нестерводським в 1923 р. Він почав викладати бджільництво при кафедрі тваринництва КСП, використовуючи Голосіївську пасіку. Завдяки наполегливій творчій діяльності Василя Антоновича як викладача і завідувача пасіки, вона швидко перетворилась на навчально-дослідну, і стала одним із осередків виконання програми досліджень з бджільництва в Україні.

В 1945 році в колишньому Київському сільськогосподарському інституті була вперше відкрита кафедра бджільництва.

Після 1948 року кафедри бджільництва як самостійної одиниці не стало. Викладання курсу«Бджільництво» тривало при кафедрі тваринництва, а наукова робота — на Голосіївській дослідній пасіці.

У 1970 році вперше в Україні розпочали підвищувати кваліфікацію спеціалістів галузі. А через два роки на зооінженерному факультеті відкрили спеціалізацію з бджільництва.

У 1988 р. кафедра бджільництва сформована в новому складі, а у 1995 р. їй присвоєно ім'я її першого завідувача — невтомного дослідника і вченого В.А. Нестерводського.

Зручне розміщення бази кафедри поблизу корпусів університету в Голосіївському лісі дає змогу планувати і проводити більшу частину занять в умовах пасіки, де є невеликий лабораторний корпус з необхідним обладнанням і навчальним музеєм. У лабораторії використовуються оригінальні електрифіковані стенди, слайди, відеофільми, комп’ютерні програми та презентації. Для інтенсифікації засвоєння програмного матеріалу студентами через зорове сприйняття цьому підпорядковано показ на заняттях бджолиних сімей, живих (на колекційних ділянках і в природному середовищі) та гербаризованих медоносних рослин, вуликів, реманенту, продуктів бджільництва та інших об'єктів у натурі. Поруч розташований ботанічний сад університету з багатим видовим складом деревних та кущових медоносів. За таких сприятливих умов студенти мають змогу самостійно вести фенологічні спостереження і складати календар цвітіння рослин.

Сільськогосподарські ж медоноси майбутні спеціалісти бджільництва вирощують на колекційних ділянках. Вивчення кількасот видів корисної для бджіл флори доповнюють також екскурсії до Національного ботанічного саду.